Jak strávit volný čas v okolí

Pokud jste u nás poprvé, věřte, že se bez jakékoliv nadsázky nacházíte v nejhezčím části celých Jizerských hor. Kouzelné panorama celé Hejnické kotliny, skalní vyhlídky patřící k nejhezčím v celé republice a strmé severní srázy Jizerských hor ve Vás vyvolají pocit jedinečného místa a kombinace nedotčených přírodních krás v celém okolí.

Město Hejnice

Město Hejnice je díky své poloze známým poutním místem již od 13. století. Dominantou Hejnic je barokní Kostel Nanebevzetí Panny Marie s přilehlým klášterem, který dnes slouží jako Mezinárodní centrum duchovní obnovy a jako hotel.
V současné době mají Hejnice téměř 3 tis. obyvatel a jsou známým výchozím místem pro turistiku do Jizerských hor.

Část obce Ferdinandov

Ferdinandov se nachází bezprostředně v blízkosti Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny, pod vyhlídkami Ořešník a Krásná Máří a je součástí města Hejnice. Malebný charakter tété části obce okouzlí každého kdo ji poprvé navštíví. Ferdinandov je orientován od JV na JZ, kopíruje reliéf okolní krajiny a je vstupní branou do Jizerských hor i místem pro odpočinek např. při koupání v oblíbeném rybníce u Penzionu Hubert, odkud panoramata hor vynikají v celé své kráse.

TATO STRÁNKA SE PŘIPRAVUJE, FOTOGRAFIE V LEVÉ ČÁSTI JSOU POUZE ILUSTRATIVNÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Děkujeme Vám za návštěvu a věříme, že jste u nás byli či budete spokojeni... a stejně tak, že Vás okouzlí příroda místní části Jizerských hor.

© Copyright Chalupa Pod Ořešníkem