Ubytování v centru malebné části města Hejnice, ve Ferdinandově

Jsme nadšenci, jsme milovníky Jizerek a místními patrioty.
A jsme zde také především proto, abyste u nás byli spokojeni.

Fotogalerie a základní informace k naší chalupě a blízkému okolí
Krátce o naší chalupě

Hlavní objekt pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy docházelo k postupnému osídlování části obce Ferdinandov (Ferdinandstal), která byla založena po synu tehdejšího majitele panství - hraběte Clam-Gallase a patřila jako nedílná součást k městu Hejnice (Haindorf), jež je známým poutním místem a jeho historie sahá až na počátek 13. století.

Je třeba říci, že z původního objektu zůstali v rámci celkové rozsáhlé avšak nezbytné rekonstrukce pouze obvodobé zdi, původní trámy a sklep pod objektem.

Rekonstrukce chalupy proběhla v letech 2013 až 2015, přičemž předtím byla ve vlastnictví místního, velmi srdečného avšak rovněž svébytného p. Karla Petříčka, na kterého s úctou vzpomínáme.

Pár slovo nás

Tomáš a Alena, tito dva stojí za rekonstrukcí a provozováním celé chalupy. Nesčetný počet hodin strávených na postupné rekonstrukci, kterou jsme prováděli svépomocí nám od začátku dodával energii, sílu a především přinášel radost z každého kroku, který jsme museli při rekonstrukci podstoupit. Výsledkem je chalupa v dnešní podobě i když neusínáme na vavřínech a i nadále máme nápady co a jak pro Vás zlepšovat.

Jinými slovy, snažíme se, aby Vám u nás bylopříjemně, abychom vybavení chalupy neustále vylepšovali (Tomáš) a abychom Vám pomohli se vším co se týče ubytování samotného (Alena).

Blízké okolí

Chalupa se nachází v centru malebné části obce Ferdinandov v Hejnicích, v Jizerských horách. Jedná se o příjemné a klidné prostřední pro strávení dovolené díky bezprostřední dostupnosti nejhezčí části Jizerských hor, sportovního a turistického vyžití a možností pestrého spektra výletů po okolí, které si v rámci návštěvy určitě rychle zamilujete.

 

Děkujeme Vám za návštěvu a věříme, že jste u nás byli či budete spokojeni...

© Copyright Chalupa Pod Ořešníkem